Niebanalny wystrój i ciekawe aranżacje dla osób, które cenią sobie oryginalność, styl oraz nowoczesność. Fachman podąża za współczesnym designem i może zmienić otaczającą Cię przestrzeń w niepowtarzalne wnętrze. Sztuką jest zagospodarować niewielką przestrzeń w pomieszczenie funkcjonalne, komfortowe i optycznie większe. Takich sztuczek, w większości mieszkań, potrzebują łazienki, połączone lub nie z toaletami.
Rozwiązań w mieszkaniach jest wiele. Niektóre pozwalają na stworzenie eleganckich pokoi kąpielowych, inne wymagają funkcjonalnej aranżacji. Projektanci stosują kilka trików, aby optycznie powiększyć łazienkę.
Jedna z takich metod to gra fugami. W wąskich łazienkach fugi pionowe, po między dużymi prostokątnymi płytkami, są niemal niewidoczne. Natomiast poziome, szerokie, pełnią funkcję pasków, dzięki czemu poszerzają wąskie pomieszczenie.
Inna metoda mówi o maksymalnym oświetleniu małej łazienki. Więcej światła sprawi, że wnętrze wyda się większe niż jest w rzeczywistości. Można je przemycić w podwieszanym suficie, przy lustrze oraz eksponując gipsowo-kartonowe zabudowy.
Zabawa kolorem również wiele może zmienić. Zimne kolory optycznie powiększą wnętrze. Dodatkowo, przy wyborze materiału, skupmy się na takim, który będzie odbijał światło. To kolejna ważna wskazówka przy nadaniu łazience znacznej przestronności.
Nie możemy zapomnieć o akcencie, który towarzyszy każdej łazience - lustrze. Jest doskonałym punktem, który może zwielokrotnić mały metraż. Szeroki pas luster przewijający się wzdłuż każdej ściany, szklane półki i ułożenie w karo płytek podłogowych może nie tylko powiększyć, ale również sprawić, że pomieszczenie wyda się wyższe.
Jednak w każdym z tych pomieszczeń nie można zapomnieć o niezbędnych odległościach. Do wygodnego korzystania z bidetu należy przeznaczyć powierzchnię co najmniej 70x100 cm, a dla sedesu – 80x85 cm. Przed wanną powinniśmy mieć przynajmniej 70x100 cm wolnego miejsca, a przed umywalką – 65x100 cm.